W dniu 12 grudnia 2016 roku odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej.
Jednogłośnie wybrano na kolejną kadencję Prezesa Zarządu Pana nadinsp. w st. sp. Adama Rapackiego.