Kancelaria Bezpieczeństwa

Sprawdź ofertę

Mirosław Skonieczny // Wspólnik

Mirosław Skonieczny
Wspólnik w Kancelarii Bezpieczeństwa Rapacki i Wspólnicy, ekonomista, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, inspektor Policji w stanie spoczynku, wieloletni Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji (w latach 1997 - 2007). W Policji nadzorował problematykę prawną, kadrową, szkoleniową i międzynarodową Policji. Był przedstawicielem Polskiej Policji w międzynarodowych organizacjach m.in. w European Police College (CEPOL) - Europejskie Kolegium Policyjne z siedzibą w Bramshill w Wielkiej Brytanii.

Koordynował pozaoperacyjną współpracę Policji z Interpolem i Europolem. Nadzorował organizację misji pokojowych Policji, w szczególności polskiego kontyngentu w Kosowie.

Odbył liczne kursy i szkolenia specjalistyczne w USA, Niemczech, Holandii oraz Wielkiej Brytanii z zakresu zasad organizacji systemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa oraz zwalczania przestępczości, w tym w szczególności: udział w szkoleniach w USA: „International Criminal Training Assistance Program” w Północnej Karolinie oraz w Criminal Justice Center w Sam Houston StateUniversity w Texasie, a także w Bundeskryminalamt (Federalna Policja Kryminalna Niemiec) w Wiesbaden. Odpowiadał również za pozyskiwanie funduszy pomocowych z UE dla Policji. Był odpowiedzialny za budowę i wdrożenie systemu doboru kadr w Policji, opartego o zasady konkursowe.

W latach 2012 - 2016 odpowiadał za realizację wielu projektów z zakresu bezpieczeństwa biznesowego spółek krajowych, w szczególności powiązanych z procesami negocjacyjnymi.

Specjalizacja: